ubud
Co navštívit na Bali Dovolená na Bali Kam zajet? o Bali z Bali Rady a Tipy

11 Nejlepších míst, které navštívit na Bali

By on Březen 9, 2016

1. Vodopády GitGit

gitgitVodopády GitGit dosahují výšky 35 metrů a patří asi mezi nejpopulárnější vodopády na Bali. Vzdálenost od hlavního města Denpasaru je okolo 60 kilometrů ale k vodopádům se dostanete po celkem dobré cestě, po hlavním tahu z Denpasaru na Singaraju skrz střed ostrova. Od parkoviště k samotnému vodopádu je to zhruba 500 metrů chůze. Vodopádů je tu hned několik, Twin Gitgit (v překladu dvojčata), kde se dá celkem krásně vykoupat a druhý vodopád Mekalongan Gitgit.

 

 

 

 

 

2. Potápění/Šnorchlování u vraku lodi v Tulambenu

tulamben Tulamben se nachází na severo-východní straně Bali a je nejpopulárnějším místem pro potápění od roku 1963 kdy se vrak americké lodi po erupci sopky Agung sesunul přibližně 25 metrů od pláže. Nejvyšší bod vraku je pouze 5 metrů pod hladinou, což nabízí perfektní podívanou nejen pro potápění ale i šnorchlování. Pokud se hodláte potápět poprvé ale máte trochu strach pak toto místo osobně doporučuji, vždy je tu okolo vás nějaký ten potápěč, nikdy tam nejste sami a strach tak rychle přejde, alespoň mně to pomohlo :-).

 

 

3. Výstup na sopku Agung nebo Batur

agungObě sopky se nachází na severovýchodní straně ostrova, výhled který nabízí láká nemálo turistů. Pokud se rozhodujete na kterou z nich vyrazit tak vám poradím skrze fakta. Batur dosahuje 1717 m a dá se vyjít za 1-2 hodiny. Cena za průvodce se pohybuje mezi 900-1200 Kč . Agung má 3142 m a cesta nahoru zabere většinou 3-4 hodiny. Cena za průvodce 1300 -1500 Kč. Vychází se vždy brzy ráno na východ slunce a návrat v dopoledních někdy i poledních hodinách. Pokud chcete ušetřit za průvodce pak doporučuju Batur, přes den se to dá. Agung bez průvodce nikoliv.

 

 

4. Virgin Beach

virgin beachA teď konečně pláž. Právě Virgin beach, v balijštině Pasir Putih patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější bílou pláž na severovýchodní části Bali. Aby nedošlo k omylu, pláži se také přezdívá White Sand Beach a nebo také Hidden Beach. Nachází se 5 km od většího města Candidasa směrem na sever.

 

 

 

 

5. Chrám Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu BratanPokud někdy člověk hledal fotky z Bali tak mezi nimi dozajista viděl i tento chrám, který je zřejmě tím nejznámějším ze všech a balijci ho mají vyobrazen na bankovce 50,000 Rp. Tento hinduisticko-budhistický chrám leží uprostřed kráteru sopky na malém ostrůvku na jezeře Bratan. Toto místo patří také mezi ty „nejfotogeničtější“. Pokud bych vám měl doporučit navštívit jediný chrám pak byl to byl právě tento.

 

 

 

 

 

Kolik stojí 18-ti denní dovolená na Bali pro 2 osoby? Stáhněte si první katipolu knihy zdarma!

coverSTAR

 

 

6. Karlíkova továrna na čokoládu

čokoládovnaAno, skutečně tu máme Karlíkovu továrnu na čokoládu. Pan majitel je američan a jmenuje se Charlie. Po příjezdu do továrny člověku dojde, že zde platí obrácená diskriminace, je to jediná atrakce kde vstup platí místní a turisti projdou zdarma. Areál vypadá jako z natáčení pána prstenů nikoliv jako nějaká továrna, majitel si evidentně splnil dětský sen. Kromě bezplatného vstupu zde dostanete zdarma i ochutnávku všech druhů čokolád, které se zde dají následně zakoupit. Továrna se nachází na severovýchodě Bali nedaleko města Candidasa.

 

 

7. Vodní palác Ujung

ujung

Toto místo bylo postaveno zhruba před sto lety karangasemským králem za účelem odpočinku a pro případné schůzky s vzácnými hosty. Procházka palácem je zhruba na 30 minut a musím říct, že opravdu stojí za to. Ujung se nachází na severovýchodě Bali ve městě Amlapura.

 

 

 

 

8. Chrám Tanah Lot

tanah lotMořský chrám postaven na skále asi 20 metrů od pobřeží, je řekl bych nejnavštěvovanější atrakcí na Bali. Stovky né-li tisíce turistů denně přijíždí aby uviděli chrám na tom nejbizardnějším místě. Nejlepší čas pro návštěvu chrámu je v podvečír na západ slunce.

 

 

 

 

9. Město Ubud a rýžová políčka Tegallalang

ubudSpirituální a umělecké centrum Bali, tak lze jinak nazvat Ubud. I přesto, že je zde mnoho turistů podobně jako v Kutě a není tu přístup k moři, má toto město zvláštní klidnou atmosféru, takovou, kterou nepocítíte nikde na světě. Najdete tady Galerii umění, tradiční trh, opičí les a v neposlední řadě ty nejkrásnější rýžová políčka na Bali.

 

 

 

 

10. Pláž Padang Padang

padang padang…aneb pláž jako z katalogu, tak nějak bych popsal dojmy z téhle pláže. Jemný bílý písek, krásné mini ostrůvky,  ale bohužel i poměrně dost turistů. Nachází se na jižním cípu Bali.

 

 

 

 

 

11. Chrám Uluwatu

uluwatuUluwatu je známý především díky své poloze. Je posazený na vrcholu sedmdesátimetrového útesu, který nabízí neuvěřitelný výhled na Indický oceán. Nejvhodnější čas kdy tam vyrazit, je definitivně při západu slunce, protože to opravdu stojí za to!

 

 

 

 

Na závěr bych chtěl podotknout, že se nejedná o nějaký oficiální seznam ale můj osobní názor na místa, která jsem za půl roku na Bali stihl navštívit. Mám procestováno hodně ale rozhodně jsem neviděl vše. Proto vás prosím, pokud máte tipy na další skvělá místa, neváhejte je psát do komentářů.

Jak si užít Bali na Maximum

TAGS
RELATED POSTS
2 Comments
 1. Odpovědět

  Annemarie

  Březen 31, 2016

  Jedním slovem krása :) Děkuji za nádhernou inspiraci <3

 2. Odpovědět

  Ali

  Duben 1, 2016

  Super nápady, díky za inspiraci na další výlety. Ujung je Tirta Gangga? Jinak doporučuji i Tirta Empul u Giaynaru – pokud chytnete brzké ráno bez turistů, je to nádherný zážitek. :)

LEAVE A COMMENT

Lukáš na Bali

Ten, co žije v ráji :) ... nevěříte? Koukněte na video z drona a doražte za námi! ↓ ↓ ↓

PŘIJEĎTE ZA NÁMI DO RÁJE
ČÍM SE NA BALI ŽIVÍME?
Sledujte mě na Instagramu

Facebook