doprava na bali
Doprava na Bali o Bali z Bali

Doprava na Bali v 10 bodech

By on Duben 1, 2016

Prvotní reakce všech evropanů na Bali je vždy stejná: co to sakra je? Kdo má jako přednost? Není divu, že jsme z toho vykulení, když jsme naučeni jezdit podle určitých pravidel, která když porušíme, tak budeme potrestáni.
Takže… jak jste už asi viděli z videí, na Bali (a v celé Asii) je to prostě jinak. Pravidla tu možná nějaká jsou ale většina lidí ani neví jaká.

bali doprava

 

Doprava na Bali v 10 bodech

 

1. Všude na cedulích je napsáno, že pokud máte červenou, a jedete doleva, můžete jet. To však platí jen pro místní! „Bílýmu“ hrozí pokuta. My už ji dostali :-).

 

2. Policejní kontroly nejsou o ničem jiném než o přispění do rodinného rozpočtu. Balijská policie si s oblibou vybírá ke kontrolám turisty, ze kterých by mohlo něco „kápnout“ ale nebojte, většinou si dobře pokecáte, dáte mu nějaký peníze a on vám s úsměvem popřeje šťastnou cestu. Nedávno jsme dokonce s policajtem smlouvali, vymyslel si zbytečně přemrštěnou cenu 300 000 IDR což nám přišlo opravdu hodně. Řekli jsme mu že mu dáme maximálně 150 000, za víc to rozhodně nebylo :-)! Naší nabídku přijal a vesele pokračoval dál :-).

 

3. Jediný kdo na Bali bourá jsou turisti :-). No dobře, né tak úplně, ale popravdě, po půl roce na Bali jsem vážně moc nehod neviděl a když ano, tak se tomu prostě zasmáli, zvedli motorku a jeli dál.

 

4. Jedině na Bali můžeš vidět, jak někdo veze motorku na motorce :-D!

 

5. Pojištění? Co to je? Na Bali snad NEEXISTUJE!

 

6. Pískáči, aneb nehorázně naložené kamiony. Protože tu neexistují kontroly „kolik toho kamion převáží“ tak se tu řídí pravidlem „vyjedem až bude náklad přepadat ven“ Blbci :-D.

 

7. Řidičák… místňáci snad ani nemaj, na motorkách tady začínají už cca od 10 let. No, jak myslíte, že jezdí děti ze školy? :-)

 

8. Troubení tu má úplně jiný význam, než v česku. U nás je troubení tak trochu nadávka, balijci však takový to „zatrub na toho vola“ neznají. Oni troubí, když chtějí upozornit na to, že jedou a také poděkovat za přednost. No a občas si troubí prostě jen tak :-D.

 

9. Kdo má na Bali přednost? To se musím přiznat, že nevím. Každopádně ikdyž to nevím tak tu dokážu s přehledem jezdit a to je důležitý. Řekl bych, že kdo se rozjede první, ten jede.

 

10. Když uděláte v Česku na silnici chybu, ve většině případů nabouráte, nebo někdo do vás, protože tam nikdo žádnou chybu neočekává. Když ale uděláte chybu na Bali, většinou to všichni dobrzdí, protože s tím prostě počítají. Z toho důvodu mi osobně přijde Balijská doprava bezpečnější než ta česká a jezdí se mi tu daleko líp!

 

 

Jak si užít Bali na Maximum

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Lukáš na Bali

Ten, co žije v ráji :) ... nevěříte? Koukněte na video z drona a doražte za námi! ↓ ↓ ↓

PŘIJEĎTE ZA NÁMI DO RÁJE
ČÍM SE NA BALI ŽIVÍME?
Sledujte mě na Instagramu

Facebook