společná

Jak jsme se ocitli na Bali…

Je nám s přítelkyní 22 let a společně jsme si prošli prací v Anglii, Thajsku, dobrovolnictvím na Bali a tento rok si splnili sen o digitálním nomádství.


Těžká zkouška v Anglii

trrrr…A teď od začátku – V 19 letech jsme společně vyrazili do Londýna za novým životem v domnění, že to bude ta správná destinace pro život. Našli jsme si práci pokojské a podavače :-) v centru Londýna. Ani jeden z nás tam neplánoval zůstat a vůbec být někde dlouhodobě zaměstnaný, oba jsme tíhli spíše k podnikání a cestování – svobodě. Já jsem se o vydělávání online zajímal už od patnácti ale doba kdy to opravdu začalo jít nastala o 4 roky později, právě v Anglii. Z práce jsem se většinou vracel v 8 večer a poté jsem do noci vyřizoval desítky, někdy i stovky objednávek, i když to byla dřina, cítil jsem se skvěle, protože jsem konečně vydělával velké peníze online. Rozhodli jsme se tedy vrátit do čech za rodinou a potom vyrazit někam do světa, cestovat a přitom pacovat z internetu, tak jak jsme snili. Ale takhle jednoduchý to ale nebylo. Sen o digitálním nomádství se nekonal, to co rychle začalo taky rychle skončilo, můj online byznys krachl a my byli uzavřeni v česku bez práce a bez peněz.


Uvidíš to, až tomu uvěříš…

thajskoPár měsíců potom jsme s přítelkyní pročítali FirstClass a narazili na článek o české rodině co podniká na Bali, což nás natolik zaujalo, že jsem si do svých přání zapsali „Bali“. Potom jsme si určili datum a byli rozhodnuti, že do 15 února prostě odjedeme. Koncem ledna si Anie dělala meditaci splněných přání, představovala si jak žijeme v malém bungalovu na písečné pláži … no prostě blbost, zdánlivě . Ihned po dokončení meditace uviděla na facebooku inzerát nabízející práci Thajsku. Pán hledal někoho kdo by se mu staral o resort. Anie tam ihned zavolala a další den jsme jeli na pohovor. Dozvěděli jsme se, že zájemců je cca 50, tak ať s ničím moc jako nepočítáme…. ale? VYŠLO TO. Za absolutně poslední peníze jsme si koupili víza, letenky a 17 února odletěli do Thajska na ostrov Koh Samui.


Práce v Thajsku byla neuvěřitelnou zkušeností…

thajsko1Thajsko bylo vstupní bránou do nového světa, v 21 letech jsme se ocitli na pozici manažera,recepčního,pokojské,kuchaře a údržbáře zároveň. Majitel odjel zpět do čech a my tam prostě zůstali sami v resortu o devíti pokojích. Patřili jsme mezi nejdostupnější resorty na Koh Samui a jezdili k nám převážně backpakeři, což bylo to nejhorší, protože všichni jezdili na jednu noc a to byl fičák. Letní měsíce byli nejintenzivnější, každý den několik příjezdů a odjezdů, snídaně, uklízení, blokování, volání se šéfem – no už nám z toho hrabalo, nebyl jediný den volna, protože jsme tam byli prostě jen my dva. Tohle vše ale byla neuvěřitelná zkušenost, za kterou jsem teď zpětně strašně vděčnej, ikdyž v tu dobu nám opravdu tekly nervy.


Spálili jsme za sebou mosty a vyšlo to – žijeme na Bali

12773434_10201435879454802_1855388796_oPo 8 měsících na Samui jsme se tak nějak zbláznili, skončili v resortu a prostě zabookovali let na Bali s tím, že nějak vymyslíme jak budeme vydělávat online. Prvních pár měsíc během dobrovolničení v záchranné stanici Mimpi nás živily výdělky z Anie blogu. Potom přišel na svět eshop Harmonisi, který nás posunul ještě o kousek dál. No a jak čas běžel, narazili jsme na magické místo na „konci světa“, které nás oslovilo tak jako nic jiného a my se rozhodli sem přestěhovat. Všechno se tu seběhlo ták rychle, po šesti měsících na Bali jsme opravdu šťastně zabydleni na místě, kde bílýho nepotkáte, na místě kde jsou jen balijci, ryzí příroda a my v naší maličké zemi zvané Makawi Tuwa :-).

Lukáš na Bali

Ten, co žije v ráji :) ... nevěříte? Koukněte na video z drona a doražte za námi! ↓ ↓ ↓

PŘIJEĎTE ZA NÁMI DO RÁJE
ČÍM SE NA BALI ŽIVÍME?
Sledujte mě na Instagramu

Facebook